Programul de vara

Prima școală gimnazială de excepție în Sudul Bucureștiului!

protectie covid
Am luat toate măsurile de organizare a activității în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2 în cadrul unității noastre de învățământ. Vezi aici măsurile de prevenție privind infectarea cu noul coronavirus (Covid-19).

PROGRAMUL DE VARĂ 2021 – PREMIUM SUMMER SCHOOL Scoala ta privata din Bucuresti

Vacanța de vară este un prilej de maximă bucurie pentru copii (și nu numai!), iar programul de vară este special conceput pentru copilul dumneavoastră.

În perioada 05 – 30 iulie, dorim să aducem distracția, relaxarea și voia-bună împreună cu educația multidisciplinară de calitate, într-o experiență inedită, spre bucuria și în beneficiul tuturor copiilor noștri, într-un program-orar 09:00 – 17:00.

Școala Gimnazială International Premium School of Bucharest invită toți copiii (fie că sunt deja înscriși la școala noastră sau nu) să petrecem împreună vacanța de vară aici, la Școala Premium!

Programul se adresează tuturor copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 ani – 12 ani.

Vă propunem 4 săptămâni (2 pachete a câte 2 săptămâni) cu activități educative (de consolidare a cunoștințelor și achizițiilor școlare, inclusiv 3 ore de limba engleză săptămânal) și de tip ludic-recreativ:

• Săptămâna 1 (5-9 Iulie)
    SĂPTĂMÂNA COPIILOR CURIOȘI – incursiune în lumea curiozităților științifice şi experimentelor inedite, pentru dezvoltarea gândirii logice şi laterale.
  • Săptămâna 2 (12-16 Iulie)
    SĂPTĂMÂNA COPIILOR CREATIVI – ateliere de creație sub diferite forme (pictură, desen, modelaj), pentru stimularea creativităţii şi imaginaţiei.
  • Săptămâna 3 (19-23 Iulie)
    SĂPTĂMÂNA COPIILOR DINAMICI – activități sportive individuale şi de echipă, pentru dezvoltarea fizică şi psihică armonioasă.
  • Săptămâna 4 (26-30 Iulie)
    SĂPTĂMÂNA COPIILOR EMPATICI – educaţie cu şi despre emoţii, pentru dezvoltarea empatiei şi abilităţilor de relaţionare, toate în sfera dezvoltării personale.
AU ÎNCEPUT ÎNSCRIERILE ON-LINE ÎN ANUL ȘCOLAR 2021-2022 !
Detalii si inscrieri

Tarif Scoala de Vara Scoala ta privata din Bucuresti

TARIFUL* ESTE 150 EURO / SĂPTĂMÂNĂ !
* se achită în lei la cursul BNR

Se achită în avans minimum 2 săptămâni (1 pachet), indiferent de săptămânile pentru care se optează.

!!! Se acordă 10% reducere pachet pentru cel de-al doilea copil provenit din aceeași familie.

Tariful săptămânal INCLUDE:

• activități educative, ludice și de recreere (conform Orarului de activități);
  • activități vocaționale/Cluburi și anume: Engleză, Matematică distractivă, Informatică (conform Orarului de activități);
  • mijloace și materiale didactice necesare desfășurării activităților educaționale;
  • gustarea de fructe, masa de prânz, gustarea de după-amiază;
  • asistență medicală, supraveghere video.

Tariful săptămânal NU INCLUDE serviciul transport și Cluburi opționale:

• ÎNOT ȘI AQUAGYM
  • PREMIUM MASTER CHEF
  • SABBIARELLI
  • PICTURĂ
  • KARATE
  • LOGOPEDIE
  • CREATIVE HOME DESIGN

TOATE NORMELE PRIVIND PREVENIREA RĂSPÂNDIRII VIRUSULUI SARS-COV-2 SUNT ASIGURATE ÎN ȘCOALA NOASTRĂ CU MAXIMUM DE RESPONSABILITATE!

Vă așteptăm cu drag să petrecem luna Iulie împreună, atât pe elevii Școlii Gimnaziale International Premium School of Bucharest, cât și pe cei din afara ei.

INFORMAȚII LA: 0745.02.88.76, 021.334.53.24, 0771.139.615
REȚINEȚI ADRESA NOASTRĂ: Școala Gimnazială International Premium School of Bucharest – Șos. Berceni nr.24, S4, București, la stația de Metrou Apărătorii Patriei

LET’S HAVE A PREMIUM SUMMER TOGETHER THIS JULY at IPSB

comunicare@scoalapremium.ro