Programul de vara

"Educația este un orizont, nu o destinație" - Nicolae Iorga

Programul Scoala de Vara Scoala ta privata din Bucuresti

Vacanța de vară este un prilej de maximă bucurie pentru copii (și nu numai!), iar programul de vară este special conceput pentru copilul dumneavoastră.

În perioada 06 – 31 iulie, dorim să aducem distracția, relaxarea și voia-bună împreună cu educația multidisciplinară de calitate, într-o experiență inedită, spre bucuria și în beneficiul tuturor copiilor noștri în ceea ce noi am intitulat PREMIUM SUMMER !

Școala Gimnazială International Premium School of Bucharest invită toți copiii (fie că sunt deja înscriși la școala noastră sau nu) să petrecem împreună vacanța de vară aici, la școală! Programul se adresează tuturor copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 ani – 12 ani.

Vă propunem 4 săptămâni cu activități educative (de consolidare a cunoștințelor parcurse la școală), dar și de tip ludic și recreativ, cu cât mai mult timp petrecut în aer liber. Va fi o lună Iulie în care veselia, încrederea în sine, perseverența și îndemânarea, gândirea independentă, autonomia și dezvoltarea socio-emoțională ne vor fi gazde în fiecare zi.

AU ÎNCEPUT ÎNSCRIERILE ON-LINE ÎN ANUL ȘCOLAR 2020-2021 !
Detalii si inscrieri

Tarif Scoala de Vara Scoala ta privata din Bucuresti

TARIFUL* ESTE 145 EURO / SĂPTĂMÂNĂ !
* se achită în lei la cursul BNR

Se achită în avans minimum 2 săptămâni, indiferent de săptămânile pentru care se optează.

• se acordă 10% reducere/pachet pentru cel de-al doilea copil provenit din aceeași familie;
  • se acordă 5% reducere/ pachet pentru copiii proveniți din Grădinița Prietenii Mei;
  • se asigură la cerere serviciul TRANSPORT.

Tariful săptămânal include:

• activități educative, ludice și de recreere (conform Orarului de activități zilnice);
  • rechizite și alte materiale și mijloace didactice necesare activităților educaționale;
  • gustarea de fructe, masa de prânz, gustarea de după-amiază;
  • asistență medicală, supraveghere video.

TOATE NORMELE PRIVIND PREVENIREA RĂSPÂNDIRII VIRUSULUI SARS-COV-2 SUNT ASIGURATE ÎN ȘCOALĂ NOASTRĂ CU MAXIM DE RESPONSABILITATE !

LET’S HAVE A PREMIUM SUMMER TOGETHER THIS JULY at IPSB