Noutati

Dezvoltăm educaţie aleasă într-o locație cu tradiție academică!

Silvia Launeanu, profesor de muzica la IPSB

Silvia Lăuneanu, profesor de muzică la International Premium School of Bucharest: Aici am găsit Oameni gata să-mi ofere sprijin în toate proiectele îndrăzneţe pe care le-am propus

Respiră muzică prin toţi porii, iar asta se vede în pasiunea cu care se dedică domeniului artistic. Cântăreaţa Silvia Lăuneanu îmbină dragostea pentru muzică cu dragostea pentru copii. Fata cu vioara a ales să le fie dascăl elevilor de la International Premium School of Bucharest, acolo unde muzică se îmbină armonios cu joacă şi dorinţa de a fi mai bun pe zi ce trece.

Mai multe informaţîi despre bucuria de a fi dascăl, despre mediul de lucru şi atmosfera în şcolile private, aflăm în rândurile de mai jos.

De pe scenă, la catedră. Ce te-a determinat să alegi o carieră în învăţământ?

De pe scenă, la catedră, apoi pe scenă … din nou la catedră şi…tot aşa. 🙂 Combin viaţa de artist cu cea de pedagog. Când a apărut Alexandru (băieţelul meu) fireşte că s-au produs şi marile schimbări. Atunci am simţit că trebuie să mă domesticesc puţîn:).

Articolul intreg se poate citi aici.

Lasă un comentariu